Jaký olej na teakové dřevo?

Truhlářské postupy...
KamilPatrak

Jaký olej na teakové dřevo?

úte 14. dub 2015 9:53:06

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zdejších profíků, jaký používají olej na teakové dřevo? Já sám truhlář nejsem, čas od času si vyřezávám, ale rád bych se tomuto koníčku věnoval víc, proto jsem se přihlásil zde na fórum. Ale zatím potřebuji jen natřít zahradní nábytek a nevím který olej zvolit. Budu moc rád za všechny rady. Jinak držím palce, ať se fórum rozjede. Je mi ctí na něm být od samého začátku :)

Miloš

Re: Jaký olej na teakové dřevo?

čtv 16. dub 2015 9:05:44

Ahoj, vítáme tě na fóru, díky za příspěvek. Co se týká oleje, já zásadně používám fermež a lněný olej, ale je to spíš tradiční záležitost. Na trhu je spousta olejů můderního typu, například tálový olej pro použití v exteriéru od kvalitních značek. Osobně si myslím, že to nehraje takovou roli, na jaké dřevo se použije. Hlavní problém u olejů bych viděl v tom, že jsou tam přimíchána sikativa pro urychlení schnutí, která způsobují zabarvení dřeva. Pokud nechceš použít olej se sikativy, můžeš použít čistý lněný olej, ale ten schne cca jeden měsíc.

KamilPatrak

pon 20. dub 2015 9:20:26

Děkuji za přivítání a též děkuji za radu. Jen mě zaskočilo, že na teakové dřevo nedoporučujete žádný z olej který v názvu nesou teakový olej (např. http://www.etc-shop.cz/www-etc-shop-cz/eshop/6-1-POLIBOY/28-2-Pece-o-zahradni-nabytek/5/39-Poliboy-Teakovy-olej-2-5-l-tmavy) Je to účelné? Obsahují tyto oleje látku kterou jste zmiňoval? Děkuji za radu

Miloš

pon 20. dub 2015 15:30:41

Sikativům se asi dnes nevyhneme, ono to tolik nevadí, Já jsem to zmínil spíše kvůli renovacím malovaného nábytku, kde to ztmavnutí představuje problém. S tímto olejem zkušenost nemám. Hodně záleží na výrobci.

Zpět na Jak co udělat

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník